Вівторок, 26.11.2024, 23:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Мій сайт
Головна » Статті » Мої статті

Рівненський державний гуманітарний університет
                 КАФЕДРА МУЗИЧНОГО ФОЛЬКЛОРУ

                  Завідувач кафедри: Дзвінка Роман Іванович – кандидат педагогічних наук, доцент
Адреса: вул. Хвильового, 7, ауд. 123, тел. 63-31-74
День кафедри – вівторок.

                 Історична довідка
      Кафедра музичного фольклору – одна з небагатьох у вищих навчальних закладах України, що готує фахівців для сфери української традиційної народної музичної культури. Її сформовано на базі кафедри народного хорового співу, заснованої у 1979 році В.М. Павлюком. 
На шляху становлення і формування кафедри відбулося чимало змін, пов’язаних з напрямом підготовки фахівців, удосконаленням навчального процесу, активізації науково-дослідницької і творчої роботи. Однаковою мірою це стосується зміцнення професорсько-викладацького складу висококваліфікованими фахівцями з науковими ступенями, вченими званнями та досвідченими викладачами-практиками. Постійно поліпшується матеріальна база.

     Сьогодні на кафедрі працює 14 викладачів, з них – 1 доктор наук, 8 кандидатів наук, професори та доценти. У тому числі відомі фольклористи, кандидати мистецтвознавства: професори кафедри Б. І. Яремко, Н. О. Супрун, професор Б. С. Луканюк (м.Львів), доцент Є.В.Єфремов (м.Київ). Здобутки кафедри музичного фольклору – результат самовідданої багаторічної праці педагогів різних творчих спрямувань і професійного досвіду, об’єднаних ідеєю формування кваліфікованих спеціалістів у галузі українського музичного фольклору, продовжувачів розмаїтих вокально-інструментальних традицій західного регіону України. 

      У зв’язку з розробкою нової концепції підготування фахівців, спрямованої на формування моделі спеціаліста фольклорної орієнтації, на кафедрі існує поділ на секції пісенної та інструментальної народної музики. Такий підхід дозволяє студентам обирати професійний напрям відповідно до їх бажань, здібностей та обдарувань. 

      Педагоги та кращі студенти кафедри беруть участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях та конкурсах, наукових конференціях, симпозіумах, читаннях, у т.ч. за кордоном, здійснюють фольклорні експедиції в села Рівненщини, Волинської області, Галичини тощо. Також майбутні фахівці мають змогу практикуватися у зимово-літній школі традиційного народного мистецтва ім. В. Моґура (Карпати, Полісся). В останні роки на кафедрі готується до друку багато навчально-методичних та наукових видань, випускаються аудіокасети та компакт-диски. 

      На кафедрі проводиться активна культурно-мистецька робота. Самобутні навчально-творчі колективи є своєрідною лабораторією формування досвіду виконавської майстерності майбутніх фахівців, які беруть активну участь у міжнародних і всеукраїнських фестивалях та конкурсах, обласних фольклорних оглядах, культурно-мистецьких заходах, благодійних концертах, записуються на телебаченні і радіо, випускають аудіоальбоми. 

     Кафедра – засновник конкурсу молодих виконавців української народної музики "З народного джерела”, який проводиться щорічно з метою виявлення талановитих виконавців, успадкування і популяризації традиційної манери співу та гри, зміцнення творчих зв’язків між учнівською та студентською молоддю України. 

     Гордість кафедри – наші випускники: народні артисти України Богдан Сташків, Антоніна Маренич; заслужені артисти України Тетяна Мурашко, Олександр Гаркавий; заслужені працівники культури України Федір Гощук, Наталія Шолудько; висококваліфіковані фахівці галузі культури та освіти: Людмила Гапон, Раїса Цапун, Олена Юзюк, Роман Береза, Іван Синельников, Ніна Добровольська, Еля Рижик (Польща) та інші. 
Фольклорні ансамблі кафедри


"ГОРИНА”.

         Перший молодіжний фольклорний колектив у Рівненській області. Ансамбль створений у 1979 році доцентом кафедри музичного фольклору, заслуженим працівником освіти України Василем Павлюком. З 1999 року ансамбль очолюють Людмила та Сергій Вострікови, керівник інструментальної групи – доцент Богдан Столярчук.
"Горина” репрезентує фольклор поліського регіону України й має кілька програм, залежно від календарного циклу. Програми складаються з блоків, що можуть тривати від 20-ти хвилин до 2-х годин. Концертний репертуар ансамблю постійно поповнюється новими творами, записаними у фольклорних експедиціях керівниками та учасниками ансамблю. Різні виконавські форми колективу (чоловічий, жіночий гурти, мішаний склад, тріо, дует, соло, інструментальна група) дозволяють представити поліські колядки й щедрівки, веснянки, кустові, петрівчані, купальські, жнивні пісні, фрагменти хрестильної та весільної обрядовості, постові пісні та пісні-молитви, інструментальну музику, народні ігри й танці, а також твори писемної традиції на тексти Т.Г.Шевченка і Лесі Українки.
Обсяг культурно-просвітницької і концертно-виконавської діяльності ансамблю "Горина” досягнув більше 1000 концертних виступів. Окремі програми, твори з репертуару записані в 68 радіо- і телепередачах.

    "ДЖЕРЕЛО”. 

       Колектив створено у 1986 році. Його організаторами та керівниками стали викладач кафедри Раїса Цапун та студент Іван Синельников. Основу репертуару складають обрядові та позаобрядові твори Рівненського і Житомирського Полісся. Відродити, зберегти, не дати зміліти джерелу народної творчості – такі основні завдання визначились у діяльності фольклорного ансамблю "Джерело”. З перших років свого існування колектив веде активну концертно-виконавську та пропагандистську діяльність у місті Рівному та області. З кожним роком багатшає творча біографія фольклорного ансамблю, який побував у багатьох містах України та близького зарубіжжя. "Джерело” – неодноразовий учасник та переможець міжнародних і всеукраїнських фестивалів, конкурсів, свят народного мистецтва.
У внз до цього часу пам’ятають співкерівника ансамблю Івана Синельникова, який своєю самовідданою працею здобув добру славу як серед студентів, так і серед викладачів. Нині він – доцент Київського університету культури і мистецтв, художній керівник студентського фольклорного ансамблю "Кралиця”. Багато сил і енергії віддала колективу Тетяна Васечко. Гордістю колективу є випускники різних років, які працюють в установах культури, школах, самодіяльних та професійних колективах. Вони є керівниками фольклорних ансамблів, організаторами народних свят, відроджують звичаї та обряди, допомагають людям змістовно й цікаво проводити їхній вільний час. Кращі з них: Тетяна Мурашко – заслужена артистка України, солістка фольклорного ансамблю "Калина” (Київ), Наталія Стафійчук – педагог зразкового гурту Рівненського Палацу дітей та молоді "Веснянка”, Надія Кирильчук – керівник фольклорного гурту, Ірина Семенець – вчитель музики ЗОШ с. Невірків Рівненської обл. та інші.




Джерело: http://www.rshu.edu.ua/?p=93&sid=44
Категорія: Мої статті | Додав: Furnica (15.01.2010) | Автор: Якима Іван E
Переглядів: 2505 | Коментарі: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [4]
Калейдоскоп
Друзі сайту
Календар
Погода в Україні

Статистика
Пошук
Теги
Татьяна Мурашко
персонвльный сайт
заслуженная артистка Украины
Татьяна Николаевна Мурашко
Веселая Забава
ансамбль Веселая Забава
народные песни
украинские народные песни
корпоративные праздники
услуги тамады

Замовлення фольклорного ансамблю, солістки, питання по організації концерту, бенкету, фуршету, весілля по тел.: моб:(067)505-69-03 (093)702-16-29

Бенкетні послуги. Тамада: мова - українська, російська. Костюм - вечірній, або українська Солоха. У програмі: зустріч гостей, ведення програми. Художнє оформлення інтер'єру: художній текстиль, живі та штучні квіти.

<Jakima Ivan © 2024